Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

ЗАПОЧАТКУВАННЯ ПРОЕКТУ

Ольга Прокопчук, керівник проекту «ЧИТАННЯ»
     З липня 2015 розпочато роботу над новим проектом «Читання». Його метою є підтримка та розвиток читацького інтересу школяра. Своє головне завдання ми вбачаємо в системному інформуванні читачів про українську і зарубіжну дитячу літературу, яка супроводжує інтелектуальне та творче зростання дитини, виконує освітню, виховну, розвивальну і просвітницьку функції. До вашої уваги пропонуємо переднє слово керівника проекту «Інформаційне забезпечення
загальноосвітнього навчального закладу».
 
Ольга Прокопчук, керівник проекту «Читання»
 

НОВИНИ

Вчителям літертури, бібліотекарям, методистам
12.12.2016
Ольга Прокопчук, керівник проекту «ЧИТАННЯ»
     Продовжується робота зі створення електронної Картотеки літературних творів для початкової школи. У грудні Картотеку доповнено 78 текстами і 45 літературними картками. У цьому ж місяці передплатники отримають Список літературних творів за курсом «Літературне читання» для 4-го класу. Таким чином, буде завершене формування Спискового альбому для 2-4 класів за названим вище курсом. Шкільні бібліотеки зможуть використовувати його для експонування. А вже через два місяці закінчиться формування Читацьких альбомів під цю ж
програму і бібліотеки будуть забезпечені електронними текстами творів у повному обсязі. Перелік нових електронних текстів у Картотеці наводиться в бібліотечному завданні, яке пропонуємо для перегляду.
Ольга Прокопчук керівник проекту «ЧИТАННЯ»
 
Бібліотекарям, вчителям, методистам
28.10.2016
Ольга Прокопчук, керівник проекту «ЧИТАННЯ»
     Продовжується наповнення бази даних «ЧИТАННЯ» текстами літературних творів, які вивчаються в курсі «Літературне читання» (2 клас). У жовтні до бази даних включено 20 нових текстів —див. бібліотечне завдання № 1.
     Водночас розпочато формування спискового альбому для початкової школи. У жовтні передплатникам надійшов перший список літературних творів, котрі вивчаються у 2-му класі. Подаємо для ознайомлення відповідне бібліотечне завдання № 2.
Ольга Прокопчук, керівник проекту «ЧИТАННЯ»
 
Вчителю початкових класів, бібліотекарю, методисту
17.10.2016
     У випуску 10/2016 журналів «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр», «Бібліотечна робота», «Нові надходження» вміщено списковий альбом для 2 – 4-х класів з курсу «Літературне читання». У ньому подається повний перелік літературних творів, які вивчаються за навчальною програмою. Важливим є те, що в альбомі визначено конкретні твори сучасних авторів, які нещодавно включено до програми. Таким чином вчитель початкових класів отримає можливість доповнити свій календарно-тематичний план вказаними творами. Їх тексти (для 2-го класу) подаються уривками в електронній формі на компакт-диску. Для 3 і 4-го класів тексти будуть опубліковані у наступні місяці.
     Список літературних творів для 2-го класу пропонуємо до розгляду.
 
Бібліотекарям, вчителям
18.09.2016
 Ольга Прокопчук, керівник проекту «Читання»
     Починаючи з вересня нинішнього року передплатники журналів «ШБІЦ. Повне видання» та «Бібліотечна робота» вперше отримають читацький альбом (№ 3.02) для запровадження в школі нової читацької системи, яка реалізується проектом «ЧИТАННЯ». У зв’язку з відсутністю у цих передплатників електронної бібліотеки «ШБІЦ-інфо», вимушені пропонувати «ручну» технологію підтримки системи. Нагадаємо, що наприкінці 2015 року — початку 2016 року наш
передплатники отримали списки літературних творів для 5–11 класів, скомплектувавши їх у Спискові альбоми. Вони утворили перший рівень нової системи, а читацькі альбоми складуть другий рівень.
     Пропонуємо для ознайомлення бібліотечне завдання, яке спрямовується шкільним бібліотекарям і вчителям початкової школи. Важливим є те, що альбом укладено згідно з оновленою програмою курсу «Літературне читання» (2 клас). Визначено твори нових авторів, які слід опрацьовувати у навчальному процесі. Це є те, чого потребує вчитель.
Ольга Прокопчук, керівник проекту «Читання»
 
Директорам, вчителям, бібліотекарям
19.05.2016
Ольга Прокопчук, керівник проекту «ЧИТАННЯ»
     У травневому випуску видання «ЩБІЦ-інфо». Нові надходження» здійснена поставка передплатникам другого читацького альбому № 1.06 «Українська література. (для програмного та додаткового читання. 6 клас». В альбомі вміщено перші чотири літературні картки з творів для програмного читання. Пропонуємо переглянути альбом, зосередивши увагу на інструктивно-роз’яснювальних документах. Водночас подаємо для ознайомлення текст
бібліотечного завдання щодо оновлення читацького альбому № 1.05 та оформлення альбому № 1.06.
Ольга Прокопчук, керівник проекту «ЧИТАННЯ»
 
Директорам, методистам, бібліотекарям
31.03.2016
     У березні за проектом «ЧИТАННЯ» розпочалася активна підготовка «Читацьких альбомів» і поставка їх передплатникам шкільної електронної бібліотеки «ШБІЦ-інфо». Читачів журналів «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» та «Бібліотечна робота» було поінформовано про зміст першої поставки альбому з української літератури. Відповідне повідомлення пропонуємо вашій увазі.
     Користувачів «ШБІЦ-інфо» отримали більш детальну інформацію про новий інформаційний продукт та дії, які потрібно здійснити в шкільній бібліотеці з впровадження в практику роботи читацького альбому, а також постійного поповнення його новими поставками. Про це йшлося в бібліотечному завданні О. Прокопчук.
     Пропонуємо відвідувачам сайту ознайомитися з образом Читацького альбому та інструктивно-роз’яснювальними документами з його оформлення та користування.
 
Учням, батькам, вчителям, бібліотекарям
07.02.2016
     З лютого в усіх журналах «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» розпочинається публікація списків творів зарубіжної літератури, які вивчаються в основній і старшій школі за навчальною програмою, а також тих, що рекомендовані для додаткового читання. Передплатники отримають списки у формі експозиційних аркушів формату А3 для оформлення літературного стенду в стінах бібліотеки. Таким чином перелік творів для читання відтепер буде наперед відомий школярам для самостійної організації читацького процесу. Це ще один крок з наближення книги до читача. Пропонуємо експозиційний комплект до розгляду.
 
Директорам, методистам, бібліотекарям
11.12.2015
Виконуючи програму розвитку проекту «ЧИТАННЯ», у грудні підготовлено і виходить друком друга частина списків «Твори української літератури: програмне та додаткове читання». Списки включають перелік творів для обов’язкового читання для 8–10-х класів і подаються у формі експозиційного комплекта на 3-х широкоформатних аркушах. Один із аркушів пропонуємо вашій увазі для перегляду. В журналах вміщена стаття (бібліотечне завдання) з необхідними роз’ясненнями бібліотекарю щодо роботи зі списками. Подаємо повний текст статті.
 
Директорам, методистам, бібліотекарям
14.11.2015
Ольга Прокопчук, керівник проекту «ЧИТАННЯ»
Продовжуючи роботу за проектом «ЧИТАННЯ», у листопаді ми підготували чергову новинку для школярів, бібліотекарів і вчителів літератури. Цього місяця передплатники усіх видань «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» отримають першу частину списків «Твори української літератури: програмне та додаткове читання». Списки включають перелік творів для обов’язкового читання для 5 – 7-х класів і подаються у формі експозиційного комплекта на 3-х широкоформатних аркушах. Один із аркушів пропонуємо вашій
увазі для перегляду В журналах вміщена стаття (бібліотечне завдання) з необхідними роз’ясненнями бібліотекарю щодо роботи зі списками. Подаємо повний текст статті.
Ольга Прокопчук, керівник проекту «Читання»