Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв

Загальні відомості

     Підвищення кваліфікації освітян за проєктом «Інформаційне забезпечення закладу загальної середньої освіти» ведеться в консультативно-тренінговому центрі Українського інституту нормативної інформації. До занять залучаються насамперед фахівці навчальних закладів: директори шкіл, їх заступники з навчально-виховної роботи, шкільні бібліотекарі, вчителі початкових класів. Ознайомчі курси пропонуються посадовцям органів управління освітою: завідувачам методичних кабінетів, методистам з бібліотечних фондів, методистам з початкової освіти. Слухачі вибирають курси різної тематики.

     Виокремлюються три основних завдання курсів: інформаційне, кваліфікаційне, навчальне.

     Інформаційне завдання передбачає ознайомлення слухачів з головними засадами, принципами, засобами реалізації проєкту. Присутніх детально інформують про зміст, структуру, характеристики та особливості його складових. Мета — сформувати цілісне і системне уявлення про нові інформаційні продукти для школи, зробити власні оцінки пропонованого, зважити свої потреби і можливості в інновації.
     Для керівників районної (ОТГ) освітянської ланки, директорів шкіл важливим буде визначитися з необхідністю централізованої кабінетної поставки «Шкільного бібліотечно-інформаційного центру» для всіх шкіл району (ОТГ), або шляхом цієї ж поставки лише до пілотної школи.
     Перелік тем курсів, які мають інформаційне завдання (1, 2), наводиться в таблиці (див. нижче). Тут же подається список слухачів, яким пропонуються заняття, а також обсяг (академічних годин)

     Кваліфікаційне завдання виконується для шкільних бібліотекарів з метою підвищення професійної кваліфікації. Курси повністю замінюють відповідну тематику, яка пропонується бібліотекарям обласними ІППО. Обсяг курсів — 32 акад. години, платні. За формою можуть бути очними, дистанційними, виїзними. Перевага надається дистанційним. У зв’язку з впровадженням нової системи підвищення кваліфікації для педагогів (з початку 2020 року), змінюється і система освітньої підготовки шкільних бібліотекарів. Характерним є те, що останні САМОСТІЙНО, за власним бажанням вибирають місце і суб’єкта проходження курсів.
     Враховуючи наші великі напрацювання і досвід у питаннях розвитку шкільної бібліотечної справи, ЗАПРОШУЄМО бібліотекарів до навчання на наших курсах. Це одразу забезпечить новітній багаж знань для перспективи розвитку підрозділу і особистого професійного потенціалу.
     Кваліфікаційне завдання виконується за курсом 7 (див. нижче в таблиці).

     Навчальне завдання передбачає надання слухачам знань, навичок і умінь з впровадження та експлуатації складових проєкту. Зокрема, автоматизованих бібліотечно-інформаційних систем, автоматизованих баз знань, технологій інформаційного обслуговування учасників освітнього процесу.
     Перелік тем курсів, які мають навчальне завдання (3-6), наводиться в таблиці (див. нижче). Тут же подається список слухачів, яким пропонуються заняття, а також обсяг (академічних годин).

     Усі програми курсів представлені у меню сайта «Підвищення кваліфікації».

Перелік тем курсів

Назва курсу Обсяг,
акад. год.
Вартість, грн. Категорія слухачів
1 Інформаційне забезпечення закладу загальної середньої освіти 8 960,00 Районний (ОТГ) рівень: зав. відділами освіти, зав. метод. кабінетом, методисти з бібліотечних фондів, директори шкіл
2 Перетворення бібліотеки в сучасний шкільний бібліотечно-інформаційний центр (ШБІЦ) 8 960,00 Директори шкіл, заст. директорів, бібліотекарі
3 Інформаційне забезпечення навчального процесу. Технологія АВІЗО 8 600,00 Заст. директорів з навчальної роботи, бібліотекарі
4 Автоматизована бібліотечно-інформаційна система «ШБІЦ-інфо» 8 600,00 Бібліотекарі, заст. директорів з навчальної роботи
5 Автоматизована бібліотечно-інформаційна система «ШБІЦ-облік» 8 600,00 Бібліотекарі
6 Інформаційне забезпечення вчителя початкової школи. АБЗ «Особиста бібліотека вчителя» 8 600,00 Учителі початкової школи
7 Комплексний курс «Впровадження і експлуатація ШБІЦ (кабінетна поставка). 32 2400,00 Бібліотекарі

    Форми занять:
     Пропонуються три форми занять: очна (форма 1) та дистанційна (форма 2), виїзна (форма 3). Перша передбачає проведення занять у м. Києві, друга — самостійне освоєння наданого матеріалу за місцем проживання слухача. Курси 1, 2 і 7 мають лише очну форму.
     Виїзна форма практикується для колективної професійної підготовки за місцем проживання слухачів. Мінімальне комплектування групи складає 20 слухачів. Організація групи покладається на місцеві органи управління, методичного забезпечення або директора-ініціатора однієї із шкіл.
     Слухачами стають керівники навчальних закладів, шкільні бібліотекарі, вчителі. Саме виїзна форма зручна для всіх, потребує менших витрат коштів і часу, є найбільш ефективною за своїми результатами.
     Вартість виїзної форми навчання за курсами 3-6 збільшується на 50% від їх вартості, що наведена у вище наведеній таблиці.

    Результати навчання:
     Слухачі забезпечуються комплектом проектних, інструктивно-методичних та організаційно-договірних документів. Після закінчення курсу отримують сертифікат, який слугує підтвердженням підвищення професійного рівня. Крім того, кожному слухачеві надається можливість безкоштовної публікації статті (творчої доробки) в періодичному журналі «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» з видачею відповідного документа.

    Строки проведення курсів
     Курси проводяться з жовтня поточного року по квітень наступного. Набір груп здійснюється за заявками слухачів у порядку їх надходження та повного комплектування.

    Адреса проведення занять (очна форма):
     Український інститут нормативної інформації: м. Київ, вул. Антоновича, 172, офіс 720 (метро «Либідська»). Час проведення: 10.00 — 17.00.

⃰ ⃰ ⃰

     Оперативна інформація щодо проведення курсів подається на сайті www.libcenter.com (головна панель, банерна реклама), а також на Фейсбук-сторінці «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» за адресою: https://www.facebook.com/shbitc/


Заявки на курси направляються на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
Запитання просимо адресувати Масловій Анастасії Юріївні за телефонами:
(044) 528-28-75; (050) 92-92-208; (097) 257-85-37.

________________________________________