Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв
Інна ЛИХОВИД, журналіст газети «ДЕНЬ»
Інна ЛИХОВИД,
журналіст газети «ДЕНЬ»,
Публікація «Стара структура та неякісні реформи» (витяги).
Газета «День», № 225-226, (2020), 26.11.2020 р
Джерело https://day.kyiv.ua...
 

На шляху освітньої реформи

     «У той час, коли уряд відкладає вчергове підвищення зарплати вчителям, коли підготовка до «Нової української школи» у старших класах навіть не розпочиналася, коли ЄС уже двічі нарікав на згортання реформ та звільнення зі структури відомства фахівців, відібраних на конкурсній основі тим же Євросоюзом, що робить керівник МОН? Заявляє, що у стінах відомства вирішили розпочати дискусію про доцільність старту навчання із п’яти років.»
     <…>
     «Швидше за все, розмови про п’ятирічку чи перехід на 10-річне навчання, що теж звучить у МОН, це ширма, аби суспільство не цікавилося тим, що відбувається у міністерстві. По-перше, звідси звільняються експерти директоратів, котрі створювались спеціально для впровадження реформ у всіх ланках освіти. ЄС сприяв не лише відбору кадрів, а й платив цим фахівцям високі зарплати. Як коментувала «Дню» раніше співзасновниця громадських організацій «Батьківський контроль» і «СМАРТ ОСВІТА» Оксана МАКАРЕНКО, Шкарлет виживає з міністерства прогресивних людей, які були набрані в директорати за кошти європейських партнерів: «Щоб реформа рухалася, недостатньо прийняти закон чи концепцію, треба, щоб усередині системи були люди, які рухають цю реформу вперед».
     <…>
     «Власне, на практиці такі зміни (скорочення директоратів у МОН – Ред.) означають одне: повернення до старої структури міністерства... Це серйозна нівеляція результатів реформи державної служби. Думаю, що це також прояв зневаги до Євросоюзу, який увесь час підтримував цю реформу» - за словами колишнього експерта директорату вищої освіти Олени Панич.

______________________________