Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв
Відвідувачам сайту
08.04.2021

Мережа «ПЕДАГОГ»

     Раніше ми вже повідомляли про початок роботи над новим проєктом, який називається “Всеукраїнська мережа підтримки професійного розвитку педагогічних працівників «ПЕДАГОГ» (скорочено – мережа «ПЕДАГОГ»).
     Пропонуємо вашій увазі загальну структурну схему проєкту (див. додаток). На ній зображено змістові блоки-складові. Тут же названо автоматизовані засоби реалізації проекту.
     Пропонуємо уважно розглянути схему і скласти перше цілісне уявлення про інновацію, яка незабаром буде запропонована як Центрам професійного розвитку, так і школам. Окремий рівень проєкту складають ІНДИВІДУАЛЬНІ засоби забезпечення професійного розвитку педагогів, а також автоматизовані бази знань для школярів.
     Повідомляємо, що для висвітлення нових робот буде створено окремий сайт, про що буде оголошено додатково.
Схему проєкту див. тут.
 
Вчителям, директорам, їх заступникам
24.03.2021

Щодо підвищення кваліфікації
педагогічних працівників

     За останній рік у педагогічному товаристві збільшився попит на курси підвищення кваліфікації. А точніше — на сертифікати після їх закінчення. Зрушення у цьому питанні викликане прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 800. Нею затверджений новий Порядок підвищення кваліфікації педагогічних працівників для цілей атестації.
      Документом встановлюється щорічне підвищення кваліфікації з рекомендованим обсягом 30 годин, а також відкривається можливість проходження відповідних курсів у суб’єктів підвищення кваліфікації (далі — СПК), які не мають ліцензії чи їх навчальна програма не акредитована.
Далі читати тут.
 
Відвідувачам сайту
16.03.2021

Березневі вебінари

     Щойно, у березні були проведені великі вебінари зі шкільними бібліотекарями Івано-Франківської та Рівненської областей. Всього слухачів налічувалося близько 45 осіб.
     На розгляд виносилися питання: перетворення бібліотек в сучасні бібліотечно-інформаційні центри, місця і ролі бібліотекарів в умовах реформування освіти, впровадження нових інформаційних технологій в роботу підрозділу, застосування автоматизованих бібліотечно-інформаційних систем, особистих баз знань в освітній роботі тощо. Обсяг почутого і побаченого склав 10 годин. Це підтверджує, що українські бібліотекарі сьогодні повністю готові до великих перетворень у школі, а чи здійснять вони ці перетворення — велике питання.
Далі читати тут.
 
Відвідувачам сайту
14.03.2021

Деякі враження

після ознайомлення з постом «Як навчають дітей в Японії, одній з найкрутіших країн світу» (http://vsviti.com.ua...).

     1. Цікаво, що в Японії не говорять про права дитини, натомість повсюдно присутній ОБОВ'ЯЗОК. Звідси — відвідуваність шкіл складає близько 100%.
Далі читати тут.
 
Відвідувачам сайту
23.02.2021

НОВИЙ ПРОЄКТ, НОВІ ЗАВДАННЯ

     Децентралізація влади й управління в Україні охоплює місцеві органи самоврядування, а через них безпосередньо впливає на реформування освіти, медицини, соціальної сфери. Як все це узгоджується? Одразу скажемо: з великими труднощами. Адже паралельно з децентралізацією триває реформа освіти. Корінне питання в ній – зміна механізму фінансування освіти на місцевому рівні. Основний тягар з облаштування і розвитку освітніх закладів перекладено на місцеві органи самоврядування. Ось тут і починаються проблеми.

Далі читати тут.
 
Вчителям, методистам
16.02.2021

База даних «МЕТОДИКА»: нові підходи

     До нас звернулася бібліотекар однієї із черкаських шкіл. Висловила потребу вчителів у розширенні бази даних навчально-методичних розробок «МЕТОДИКА».
     У навчальному закладі немало педагогів користуються в роботі як Інформаційними паспортами навчальних тем, так і власне творчими методичними розробками. Бібліотекар (за фахом педагог) позитивно відгукнулася про зміст документів...

Далі читати тут.
 
Відвідувачам сайту
28.01.2021
 
ЩО У ВАС НОВОГО? –
часто запитують нас. Відповідаємо:
 
     Готуємо, готуємо крупний проєкт всеукраїнського масштабу. Керівників центрів професійного розвитку педагогічних працівників, консультантів, керівників методичних (творчих) об’єднань, вчителів очікує приємний сюрприз. Ми поспішаємо їм на допомогу. Вимальовуються цікаві рішення, початок великої справи.
     Сподіваємося на спільну роботу з нашими однодумцями! А поки — зачекайте, детальніше будемо інформувати.
 

Директорам, учителям, бібліотекарям, консультантам
18.01.2021
Український інститут нормативної інформації
Курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників
«ІНФО-ШКОЛА»

ОГОЛОШУЄ ПРИЙОМ СЛУХАЧІВ
на 2021 календарний рік

     Мета курсів: підвищення кваліфікації слухачів на основі проєкту «Інформаційне забезпечення закладу загальної середньої освіти» за напрямами: розвиток професійних компетентностей; використання інформаційно-комунікативних та цифрових технологій; розвиток управлінської компетентності...

Далі читати тут.
 
Освітянам
02.01.2020
Юрій Зражевський
  Лариса Івшина
Юрій Зражевський   Лариса Івшина

Держава і освіта

     Настав новий рік. Багато українців з тривогою очікували його приходу. Над нами нависла загроза руйнування держави. За останні 30 років вона стала реальною. Довгий тернистий шлях становлення країни нарешті підвів нас до висновку, що не можна розбудовувати складові державного механізму (економічну, соціальну, гуманітарну), не заклавши в його фундамент складову державотворчу. Цей висновок особливе, визначальне значення має для МОЛОДОЇ ДЕРЖАВИ.
Далі читати тут.
 
Керівникам школи, шкільним бібліотекарям
28.12.2020

ПРО ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ШКОЛИ

     На початку 2020 року (16 січня) був прийнятий новий Закон України «Про повну загальну середню освіту», а 2017 року набув чинності Закон України «Про освіту». Обидва документи нині розглядаються як дороговкази і керівництво до дії в реформуванні української освіти.
     Шкільні бібліотекарі очікували на нові нормативні документи. Сподівалися віднайти для себе перспективне бачення держави на подальший розвиток бібліотечної справи. Та не так сталося, як гадалося, очікування виявилися марними. Ні в одному з документів про шкільну бібліотеку не йдеться.
Далі читати тут.