Cайт Українського інституту нормативної інформації
Разрыв
Директорам шкіл, їх заступникам, вчителям
14.12.2021

Перший — пішов!

     Отримали перше замовлення на електронний методичний кабінет «ШКОЛА». Інтенсивно готуємо автоматизовані системи до передачі. Досить багато проблем, адже всюди — нове. Насамперед слід самим добре оволодіти інноваціями, налагодити технології взаємодії із замовниками, підготуватися до відповідального етапу — відкриття курсів підвищення кваліфікації для педагогів.

Далі читати тут.
 
Відвідувачам сайту
10.11.2021

Сьогоднішнє бачення і найближчі плани

     Останні спостереження за роботою шкільних бібліотек підтверджують тезу про те, що їм слід перетворюватися в інформаційні центри. Аргументів більш ніж досить — про це говорилося неодноразово. Що стримує цей процес? Відповідь може бути така:

Далі читати тут.
 
Відвідувачам сайту
16.10.2021

РЕДАКЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

     Ми вже повідомляли про те, що до початку 2022 року готуємо чимало новинок. Вони призначаються:
 • школам;
 • дитячим садкам;
 • місцевим органам управління освітою (відділам, управлінням);
 • Центрам професійного розвитку педагогічних працівників;
 • персонально вчителям, вихователям, методистам, консультантам, керівникам закладів.
     Цим повідомленням доносимо до читачів інформацію про конкретні видання та їх характеристики для ПЕРЕДПЛАТИ періодичних видань на наступний рік. Інформацію викладено у листі Українського інституту нормативної інформації (видавця і розробника) до місцевих органів управління освітою. Мета документа — проінформувати навчальні заклади, установи про номенклатуру і зміст інноваційних новинок. До листа додається Таблиця періодичних видань, за якою слід вести передплату.
     Просимо читачів довести це повідомлення до відома своїх керівників для прийняття рішення.
 
Відвідувачам сайту
13.10.2021

Роз’яснення

     Розпочалася передплатна кампанія періодичних видань на наступний рік. У цьому зв’язку до нас звертаються наші передплатники журналів «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр»» (повне видання) — індекс 49563; «ШБІЦ. Бібліотечна робота» — індекс 89235; «Шкільна електронна бібліотека «ШБІЦ-інфо» (нові надходження) — індекс 68167.
     Ми вже писали про те, що названі журнали не заявлені в Каталог для передплати на 2022 рік. Маємо пояснити, що такі рішення прийнято у зв’язку з тим, що бібліотекарі (головні зацікавлені фахівці) не проявляють активності у передплаті журналів. Цьому є кілька причин. Але витрати на випуск у світ видань не покриваються фінансовими доходами від передплати.
Далі дивитися тут.
 
Відвідувачам сайту
07.10.2021

ЧАС ПЕРЕДПЛАТИ НАСТАВ!

     Згадалась фраза «Время разбрасывать камни, и время собирать камни» (Ветхий завет). До початку 2022 року ми готуємо чимало новинок:
 • для освітніх закладів (шкіл, дитячих садків);
 • органів управління освітою (відділів, управлінь);
 • Центрів професійного розвитку педагогічних працівників;
 • вчителів, вихователів, методистів, консультантів, керівників.
Далі дивитися тут.
 
Відвідувачам сайту
31.08.2021

Робота триває…

     Осінь на порозі. До кінця року залишилася третина. А зробити ще слід чимало. У цьому році ми взялися за докорінну перебудову старої виробничої тематики, а також за створення нових інформаційних продуктів у сферах шкільної і дошкільної освіти. Останні мають скласти інформаційну платформу (основу) для поступу вперед в обох сферах. Отже, новинки розраховані на ближче і віддалене майбутнє.

     Усі наші дії об’єднуються двома чинниками:
 1. побудовою готових продуктів на основі сучасних інформаційних технологій, максимальною автоматизацією як внутрішніх виробничих процесів, так і зовнішніх користувацьких можливостей;
 2. підпорядкуванню виробничих ресурсів потребам й інтересам індивідуальних користувачів, а не запитам колективних користувачів (установ, організацій, закладів, підприємств і організацій). Цей чинник має ґрунтуватися на принципі простоти й дохідливості. Для досягнення наміченого застосовуються ІТ-технології.
     Головними напрямами перетворень є: створення в Україні технологій з систематизації законодавства, в тому числі кодексів України, освітнього, для самоврядування; розробка нових продуктів для забезпечення шкіл і дитячих садочків електронними методичними кабінетами; сприяння професійному розвитку педагогічних працівників; створення нових форм інформаційного обслуговування користувачів.
     Важливим завданням залишається промоція зробленого. У цьому — створення окремих сайтів, сторінок в мережах, пряма реклама. Відповідальним кроком стане курсова підготовка користувачів. Тут слухачів очікує багато нового, цікавого, незвичного. Ті, хто відвідає курси, набудуть практичних і перспективних навичок роботи з інформаційними продуктами.
 
Юрій ЗРАЖЕВСЬКИЙ, керівник проєкту
 
Відвідувачам сайту
18.08.2021

Проектний поступ

     Повідомляємо читачам, що завершилася розробка двох автоматизованих систем для електронних методичних кабінетів «Школа» та «Нове дошкілля».. Перша із них — база даних «Рекомендовані курси», друга — «Автоматизована система організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників «АС-кваліфікація».
     Водночас протягом останнього місяця база даних наповнюється інформацією про курси, які можуть бути рекомендовані для педагогів. Нашим співробітникам доводиться освоювати нові технології обробки доступної інформації. Що показав перший досвід?
Далі дивитися тут.
 
Шкільним бібліотекарям
23.07.2021

Нові горизонти, нові рішення

     Учора на нашому сайті і фейсбук-сторінці був опублікований допис «До шкільних бібліотекарів» за підписом керівника проекту Зражевського Ю.М. Серед іншого в ньому йшлося про лист бібліотекаря з Рівненської області. Автор підтримала автоматизовану систему «ШБІЦ-інфо», на базі якої довгий час веде інформаційне обслуговування учасників освітнього процесу з кількох навчальних закладів.
     А сьогодні ми отримали ще один лист від нашої вірної прихильниці з м. Лозова. Нижче наводимо його повністю.
Далі дивитися тут.
 
Шкільним бібліотекарям
22.07.2021

До шкільних бібліотекарів

     Від бібліотекарів періодично чуємо питання «Що нам робити далі?». Адже активну роботу з просування ШБІЦ в останні півроку ми припинили. Чому?
     Вважаємо свою місію і свої завдання з визначення майбутнього бібліотек, забезпечення їх всіма необхідними засобами, інструментами, технологіями ВИКОНАНОЮ. З метою вирішення проблеми фінансування новацій теж впоралися, запропонувавши ліцензійні форми поставки інформаційних продуктів. Бібліотекарі вже не можуть говорити, про відсутність грошей.
Далі дивитися тут.
 
Управлінцям, директорам закладів, методистам, консультантам
16.06.2021

Щодо БД «РЕКОМЕНДОВАНІ КУРСИ»

     Вже повідомлялося, що до електронних методичних кабінетів «Школа» і «Нове дошкілля» увійдуть складовими дві автоматизовані системи: база даних «Рекомендовані курси» та «АС-кваліфікація». Коротка інформація про другу систему була викладена у попередньому дописі. А нижче – про базу даних «Рекомендовані курси».
Далі дивитися тут.